- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Grease Pump
Grease Pump
Prominent & Leading Distributor / Channel Partner from Pimpri Chinchwad, we offer skf grease pump, mild steel automatic lubrication system and mild steel skf grease pump.
SKF Grease Pump
Product Price: Rs 5,600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Details:
| Capacity | 5 kg |
| Packaging Size | 5 Kg |
| Material | Mild Steel |
| Machine Type | Manual |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Mild Steel Automatic Lubrication System
Product Price: Rs 4,50,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Load Capacity | 3 Litre |
| Material | Mild Steel |
| Type | Oil Lubrication System |
| Phase | 3 phase |
| Voltage | 220V |
| Capacity | 20 |
| Pressure | 1200 |
| Color | black |
| No Of Pump Element | 2 |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Mild Steel SKF Grease Pump
Product Price: Rs 20,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity(kg) | 15 kg |
| Machine Type | Manual |
| Material | Mild Steel |
| Output | 20 |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback