- Home
- ยป
- Our Products
- »
- SKF Lock Nut
SKF Lock Nut
Pioneers in the industry, we offer round brass lock nut and skf lock nut from India.
Round Brass Lock Nut
Product Price: Rs 2 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Details:
| Diameter | 5 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Inner Diameter | 15 mm |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Color | Golden |
SKF through its SIBCO brand offers high quality sleeves which ensure optimal bearing performance.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
SKF Lock Nut
Product Price: Rs 130 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Inner Diameter | 20mm |
| Type | Threaded |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Circular |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Industrial |
Yes! I am InterestedRequest A Callback